Laser naczyniowy dla twarzy

Mechanizm usuwania zmian naczyniowych
Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew "ścina się" i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 3 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.
W czasie zabiegu wielu pacjentów może odczuwać dyskomfort o różnym stopniu nasilenia i różnym charakterze: kłucie, pieczenie, szczypanie(czasem może to trwać nawet godzinę po zabiegu, większość osób toleruje te odczucia, niektórzy mogą wymagać zastosowania znieczulenia).

- rumień i obrzęk mogą wystąpić po zabiegu jako jego bezpośredni efekt: objawy te ustępują w ciągu kilku godzin, dni
- świąd bezpośrednio po zabiegu, zwłaszcza w okolicy nosa i policzków
- zwiększenie wrażliwości skóry po zabiegu, w związku z tym nie należy stosować makijażu i unikać sytuacji narażających skórę na urazy
- należy wyeliminować saunę, solarium, duży wysiłek fizyczny przez okres 3 dni
3 godziny po zabiegu jeżeli odczuwane jest pieczenie, świąd można zastosować kosmetyki natłuszczające (ale bez zawartości alkoholu). W przypadku dużego nasłonecznienia wymagane jest używanie filtrów przeciwsłonecznych wartości nie mniejszej niż 50.
